تحصیل در دوبی

تحصیل در دوبی

میگریت لند

اساتید برتر، سیستم آموزش به روز و عالی، امکانات مناسب دانشجویی، اعتبار مدرک دریافتی، وجود موسسات بین المللی و… دلایلی هستند که بسیاری از افراد مهاجرت تحصیلی به دوبی را انتخاب کرده و قدم دراین را میگذارند.
کشور امارات یکی از برترین کشور های خاورمیانه برای تحصیل است که 3 دانشگاه دولتی و بیش از 10 دانشگاه خصوصی و بسیاری موسسات بین المللی در این کشور واقعا شده است که باعث جلب بیشتر دانشجو از سراسر دنیا میشود.
مهاجرت تحصیلی به دوبی مانند سایر مهاجرت های تحصیلی مراحلی دارد که حتما باید زیر نظر موسسات مهاجرتی این روند طی شود تا به درستی پیش برود و باعث ریجکتی نشود.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی دوبی

دانشگاه های بیشماری در امارات و دوبی وجود دارند که از سراسر دنیا دانشجو می پذیرند برای پذیرش در این دانشگاه ها باید شرایطی را دارا بود که به شرح زیر است:

داشتن نمره آیلتس حداقل 6.5 و تافل حداقل 80

رسید پرداخت شهریه دانشگاه و یا مدرسه

پاسپورت معتبر

نامه پذیرش دانشگاه و یا مدرسه

تحصیل در دبی مقطع دبیرستان

مقطع دبیرستان در دبی 4 ساله است که پس از آن با داشتن شرایط ادامه تحصیل در امارات میتوانند در این کشور ادامه تحصیل بدهند. مدرک تحصیلی این کشور بسیار معتبر بوده و دانش آموزان پس از دریافت این مدرک قادر خواند بود در هر کجا ادامه تحصیل بدهند. نوجوانان با حداقل سن 11 سال میتوانند به امارات برای تحصیل مهاجرت کنند و نیازی به بلد بودن زبان انگلیسی ندارند چرا که در این کشور برنامه هایی برای دانش آموزان ایرانی نیز ارائه میشود.
مدارس دوبی شمال مدارس خصوصی و دولتی است که مدارس دولی مخصوص دانش آموزان اماراتی میباشد و دانش آموزان ایرای میتوانند فقط برای مدارس خصوصی اقدام نمایند.

قصد مهاجرت تحصیلی به دوبی را دارید؟

حداقل نمره آیلتس برای انواع مهاجرت به کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادا به دلایل مختلف را دارید باید با حداقل نمره آیلتسی که به پذیرش شما در این کشور کمک می‌کند آشنا شوید. اگر به دلایل کاری و بر اساس مهارتی که دارید قصد رفتن به این کشور را دارید باید نمره آزمون جنرال را داشته‌باشید. برای دریافت ویزای اکسپرس اینتری حداقل نمره آیلتس 6 و حداکثر آن 9 می‌باشد. البته شانس افرادی که نمره آیلتس آن‌ها در آزمون جنرال 7 به بالاست شانس پذیرش بالاتری دارند.
اگر به دنبال دریافت ویزای تحصیلی کانادا هستید هم باید بدانید نمره آیلتس موردانتظار در این بخش متفاوت است. تا حدودی نمره آیلتسی که برای دریافت ویزای تحصیلی نیاز دارید بسته به دانشگاه موردنظرتان است. حداقل نمره در این بخش 5/5 است اما نمره بالای هفت شانس پذیرش‌تان در دانشگاه‌های باکیفیت را بالا می‌برد.

تحصیل در دبی مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی در امارات مانند اکثر کشور ها 4 ساله میباشد که فرد میتواند پس از گذراند 2 تا 3 سال از مقطع تحصیلی خود برای ادامه تحصیل خود در کشور های آمریکا، کانادا و انگلیس اقدام کند.
دانشجویا مقطع کارشناسی امارات میتوانند در حدود 10 تا 15 ساعت در هفته کار کنند و حقوقی بین 12-18 دلار در ساعت به دست آورند که این حقوق میتواند در صورت نداشتن بورسیه بخشی از هزینه های آن ها را کاور کند. پیدا کردن کار پاره وقت در امارات ملزم به داشتن مهارت زبان انگلیسی بالا میباشد.

تحصیل در دبی مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع ارشد در دوبی و امارات ملزم به داشتن مدرک کارشناسی است و همچنین علاوه بر داشتن مدرک زبان انگلیسی ممکن است واحد هایی به عربی ارائه شوند که در این صورت باید به زبان عربی نیز مسلط بود. دوره ارشد در این کشور دو ساله بوده و دانشجویان میتوانند به طور پاره وقت در کنار تحصیل کار کنند.

تحصیل در دبی مقطع دکتری

مراکز خصوصی و بین المللی زیادی با رشته های متنوع برای دانشجویان این امکان را فراهم آورده اند تا در دوره ای 3 تا 5 ساله به تحصیل دکترا بپردازند. شرایط پذیر دکترا در امارات داشتن پیشینه علمی مناسب، نمرات خوب از ارشد و رزومه مناسب میباشد.
دانشجویان درا مارات و دوبی میتوانند در دانشگاه های کشور های دیگر که دو دوبی شعبه زده اند به تحصیل دکترای خود بپردازند. این دانشگاه ها عبارت اند از:
هریوت وات انگلستان
ولونگونگ و کویینزلند استرالیا

مدارک لازم جهت مهاجرت تحصیلی به دوبی

مدارک لازجم جها اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت به امارات یه شرح زیر است:

اصل پاسپورت

12 قطعه عکس پاسپورتی

نامه پذیرش دانشگاه

رسید واریزی هزنه های دانشگاه

نامه بررسی سلامت

آخرین مدرک تحصیلی

ویزای امارات

به مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها