مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا

مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا

میگریت لند

کانادا یکی از کشورهایی است که برای مهاجرت به آن نیاز به مدرک زبان انگلیسی و در برخی شهرهای آن مدرک زبان فرانسه دارید. برای این‌که انواع ویزا کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری آن را دریافت کنید نیاز به ارائه نمره آیلتس در سطوح مختلف دارید. در ادامه به کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می‌گوییم که ارائه مدرک آیلتس در میان مدارکی که باید به سفارت کانادا ارائه دهید چقدر در پذیرش شما اهمیت دارد.
شما برای مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکایی در اولین باید بتوانید مهارت زبان خارجی‌تان را اثبات کنید. از آن‌جایی که زبان انگلیسی یک زبان بین‌اللملی است با داشتن مهارت این زبان می‌توانید اقامت مختلف کشور مدنظرتان را دریافت کنید.

آشنایی با آزمون آیلتس

آزمون آیلتس یکی از معتبرترین مدارک زبان برای پذیرش شما در کشور کاناداست که برای دریافت انواع پذیرش به آن نیاز دارید. این آزمون در 140 کشورجهان هر ماه چهار بار و در روزهای شنبه و پنجشنبه برگزار می‌شود. این آزمون شامل دو بخش شفاهی و کتبی است و شامل مهارت‌های شنیداری، نوشتاری و خواندن است. این امتحان شامل دو بخش آکادمیک و جنرال است. آزمون آکادمیک آیلتس مناسب افرادی است که می‌خواهند ویزای تحصیلی بگیرند. آزمون جنرال هم برای افرادی است که قصد تحصیل در دبیرستان را دارند.

مدرک زبان موردنیاز برای مهاجرت به کانادا

کانادا را می‌توان جز کشورهایی که بیش از یک زبان رسمی دارد حساب کرد. این کشور دو زبان رسمی دارد که یکی انگلیسی و دیگری فرانسه است. پس اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید باید یکی از این دو زبان را بلد باشید. اولویت دولت کانادا در این زمینه این است که افراد مهارت زبان انگلیسی خوبی داشته‌باشند. آزمون معتبر این دولت برای پذیرش شما هم زبان آیلتس است که باید حداقل نمره قبولی را در آن کسب کنید. البته آیلتس تنها مدرک زبان معتبر در این کشور نیست.
از دیگر مدارک معتبر زبان برای ورود به کانادا می‌توان به مدارک زیر اشاره کرد:
• TOFFL
• PTE
• CELPIP-AcademIC
این نکته را باید بدانید که نوع آزمون آیلتس بسته به نوع ویزا متفاوت است. یعنی شما بسته به نوع ویزایی که می‌خواهید دریافت کنید باید مدرک آیلتس مربوط به آن را هم داشته‌باشید. این آزمون‌های مختلف آیلتس عبارتند از:
• آزمون آکادمیک: این نوع آزمون آیلتس مختص افرادی است که به دنبال دریافت ویزای تحصیلی کانادا هستند. شما برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا نیاز به قبولی در آزمون آکادمیک آیلتس دارید.
• آزمون جنرال: افرادی که قصد تحصیل در مقاطع قبل از کارشناسی در کانادا را دارند باید در این آزمون حداقل نمره قبولی را کسب کنند.
• آزمون لایف اسکیلز: شرکت در این آزمون برای کسانی مناسب است که به عنوان اعضای خانواده یک فرد سرمایه‌گذار یا دانشجو قصد مهاجرت به کانادا را دارند.

قصد مهاجرت به آلمان را دارید؟

حداقل نمره آیلتس برای انواع مهاجرت به کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادا به دلایل مختلف را دارید باید با حداقل نمره آیلتسی که به پذیرش شما در این کشور کمک می‌کند آشنا شوید. اگر به دلایل کاری و بر اساس مهارتی که دارید قصد رفتن به این کشور را دارید باید نمره آزمون جنرال را داشته‌باشید. برای دریافت ویزای اکسپرس اینتری حداقل نمره آیلتس 6 و حداکثر آن 9 می‌باشد. البته شانس افرادی که نمره آیلتس آن‌ها در آزمون جنرال 7 به بالاست شانس پذیرش بالاتری دارند.
اگر به دنبال دریافت ویزای تحصیلی کانادا هستید هم باید بدانید نمره آیلتس موردانتظار در این بخش متفاوت است. تا حدودی نمره آیلتسی که برای دریافت ویزای تحصیلی نیاز دارید بسته به دانشگاه موردنظرتان است. حداقل نمره در این بخش 5/5 است اما نمره بالای هفت شانس پذیرش‌تان در دانشگاه‌های باکیفیت را بالا می‌برد.

مدت اعتبار مدرک آیلتس

نتیجه آزمون آیلتس تا دو روز بعد از برگزاری این آزمون اعلام می‌شود. مدت زمان اعتبار این مدرک حدود دو سال است و پس از اتمام این زمان، اعتباری ندارد. تنها یک راه برای جلوگیری از فاقد اعتبار شدن این مدرک وجود دارد و آن این است که اثبات کنید بعد از قبولی در این آزمون در حوزه زبان فعالیت داشته‌اید.

سخن پایانی

افرادی که قصد دریافت پذیرش کانادا به دلایل کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری دارند یکی از اصلی‌ترین مدارکی که به آن نیاز دارند مدرک آیلتس است که نمره این آزمون باتوجه به نوع ویزای دریافتی متفاوت است. افراد می‌توانند از نمره 6 تا 9 این آزمون را دریافت کنند و شانس دریافت ویزا داشته‌باشند اما برای این‌که احتمال موفقیت و قبولی آن‌ها بالا برود نیاز است که نمره آزمون 7 به بالا داشته‌باشند. آزمون آیلتس انواع مختلفی دارد که شامل آزمون جنرال، آکادمیک و لایف اسکیلز است. هر کدام از این امتحان‌های آزمون آیلتس متناسب دریافت نوعی ویزای خاص هستند. مثلا آزمون آکادمیک برای ادامه تحصیلات دانشگاهی در کانادا و آزمون جنرال برای تحصیل در مدارس کانادا برگزار می‌شود. برای این‌که بتوانید احتمال قبولی در این آزمون را بالا ببرید بهتر است با موسسات زبان و مهاجرتی که در این حوزه فعالیت دارند صحبت کنید.

به مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها