مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

میگریت لند

یکی از انواع ویزاهایی که به کمک آن می‌توان به کشور آلمان مهاجرت کرد از طریق ویزای ازدواج است. شما از این طریق می‌توانید با ازدواج با یکی از اتباع آلمانی بعد از مدتی اقامت دائم این کشور را تحت یک‌سری شرایط و قوانین دریافت کنید و در این کشور به راحتی زندگی کنید. البته قوانین ازدواج در این کشور کمی پیچیده است و باید با یک وکیل مهاجرتی در این زمینه مشورت کنید تا به مشکل نخورید. دریافت ویزای ازدواج این کشور مزایای مختلفی دارد که می‌تواند یکی از راه‌های خوب و مطمئن برای ورود به کشور آلمان باشد.

نحوه اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

برای این‌که بتوانید اقامت آلمان را از طریق ازدواج با یک آلمانی را دریافت کنید نیاز به داشتن شرایطی است. این شروط عبارت است از:

همسر آلمانی‌تان توانایی تامین مخارج هر دوی شما را داشته‌باشد.

داشتن حداقل مدرک زبان آلمانی در سطح A1 برای کسی که می‌خواهد ویزای ازدواج بگیرد

نداشتن سوسابقه

ابطال تابعیت قبلی فرد

آشنایی با قوانین حقوقی و اجتماعی آلمان

پایبندی به قوانین آلمان

شما چه در آلمان چه در هر کشور دیگری با یک فرد آلمانی ازدواج کنید امکان اقدام برای دریافت این ویزا را دارید فقط باید ازدواج به صورت رسمی ثبت شود. برای ازدواج محدودیت جنسی وجود ندارد و فرقی ندارد که کدام یک از زوجین آلمانی باشد. پس از آن که ازدواج شما به صورت رسمی ثبت شد باید به سفارت آلمان بروید و مدارک لازم برای دریافت این نوع ویزا را تحویل دهید تا آن‌ها بعد از بررسی به درخواست شما پاسخ دهند. این نوع ویزا اعتبار یک ساله دارد و می‌توان آن را هر سال تمدید هم کرد. بعد از این که این ویزا را تا سه سال تمدید کردید می‌توانید برای دریافت اقامت دائم آلمان درخواست دهید.

آیا حداقل 3 شرط بالا را دارا میباشید؟

قوانین ازدواج در آلمان

از شرایط و قوانین ازدواج در آلمان هم می‌توان گفت که سن قانونی ازدواج در این کشور 18 سال است و در مواردی فرد اگر اجازه والدین داشته‌باشد در سنین پایین‌تر حتی تا 16 سالگی هم می‌تواند ازدواج کند.

مدارک لازم جهت اقدام دریافت ویزای آلمان

جهت اقدام برای دریافت ویزای ازدواج آلمان باید یک‌سری مدارک را به مقامات مربوطه و سفارت تبدیل دهید. این مدارک شامل موارد زیر است:

2 قطعه عکس پاسپورتی

تایید درستی اطلاعات ارائه‌شده

ارائه آدرس معتبر و اثبات آن

ارائه فرم تکمیل شده درخواست رسمی

ارائه پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و 2 صفحه خالی

ارائه دعوت‌نامه ارسالی توسط همسر یا نامزد متقاضی در آلمان

اثبات تمکن مالی همسر

مزایا و معایب دریافت ویزای ازدواج آلمان

دریافت ویزای ازدواج آلمان مزایایی دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ارزان بودن، امکان اشتغال تمام‌وقت، برخورداری از حقوق برابر با شهروندان اروپایی، امکان دریافت اقامت دائم بعد از سه سال تمدید این نوع ویزا اشاره کرد.
از معایب دریافت این ویزا هم می‌توان به این‌که باید در آلمان در 18 ماه اول ازدواج زندگی کنید، داشتن مدرک زبان در سطح A1، توانایی و تمکن مالی خوب همسر آلمانی برای تامین مخارج زندگی اشاره کرد. هم‌چنین بررسی مدارک برای دریافت این نوع ویزا بسیار سخت‌گیرانه است و در صورت طلاق بین زوجین ممکن است ویزای فرد لغو شود.

شرایط کار برای افرادی که ویزای ازدواج آلمان را دارند

افرادی که از طریق ویزای ازدواج به کشور آلمان مهاجرت می‌کنند امکان کار در در این کشور را از همان روز اول دارند و هیچ محدودیتی هم در این زمینه وجود ندارد. این دسته افراد حتی امکان کارآفرینی در آلمان را هم دارند. البته در هنگام درخواست برای ویزای ازدواج اگر قصد کارآفرینی و سرمایه‌گذاری را دارید باید به سفارت بگویید تا علامت مربوطه را بر روی ویزای شما قرار دهد در غیر این صورت ویزای جداگانه برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی دریافت کنید.

مهاجرت به آلمان و میگریت لند

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید و مناسب ترین راه را برای دریافت اقامت این کشور نمیدانید بهتر است با موسسه مهاجرتی میگریت لند تماس حاصل فرمایید. کارشناسان در میگریت لند آماده دریافت تماس های شما جهت راهنمایی هستند.

راه های ارتباطی با

میگریت لند

مهاجرت سریع به سراسر دنیا با ما !

آدرس:

آدرس: جردن، خیابان مهیار، بن بست زاور، پلاک 2، طبقه 2

پشتیبانی 7 روزه

تلفن:

ایمیل:

migrateland@info

هزینه منصفانه

اینستاگرام

migrateland@

به مقاله امتیاز دهید