تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی و ویزای کاری در کانادا

میگریت لند

آیا از اینکه کشور کانادا خودش را متعهد کرده است که فرصت های زیادی را برای مهاجرت به کشورش به جود آورد آگاه هستید؟
کشور کانادا در راستای تعهد خود فرصت های زیادی را برای مهاجرت افراد در سراسر جهان به خصوص ایرانیان مهیا کرده است. با توجه به اینکه کانادا از استعداد و پتانسیل افراد ایرانی باخبر است، گامی در زمینه مهاجرت آنها به کشورش را برداشته است.
کشور کانادا یک سری قوانین جدید برای مهاجرت ایرانیان نعیین کرده است که این قوانین نه تنها روند مهاجرت به کانادا را برای شهروندان ایرانی ساده می‌کند، بلکه به‌دنبال ارتقای رشد اقتصادی و تقویت روابط دوجانبه بین کانادا و ایران است.

قوانین جدید کانادا برای ایرانیان

قوانین جدید کانادا برای ایرانیان

تسهیلات جدید دولت کانادا برای ایرانیان، به افرادی که با یکی از انواع ویزای موقت تحصیلی، توریستی و … وارد کانادا شده‌اند و می‌خواهند به ویزای کار تبدیل کنند این امکان را به آنان می‌دهد. این قانون از اول مارس ۲۰۲۳ به اجرا درآمده و تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت. با استفاده از این تسهیلات، شما می‌توانید با ویزای توریستی به کانادا سفر کنید و بعد از ورود به این کشور، به رایگان و بدون هیچ هزینه‌ای ویزای توریستی را به ویزای تحصیلی یا کاری (اپن ورک پرمیت) تبدیل کنید.

چگونگی تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری در کانادا

با پیگیری کردن موارد زیر می توانید بعد از اینکه به کانادا مهاجرت کردید، ویزای توریستی خود را به برای ورک پرمیت(مجوز کار در کانادا) درخواست دهید. به این موضوع نیز توجه داشته باشید که اگر با ویزای توریستی به کانادا مهاجرت کنید فقط 6 ماه میتوانید در خاک کشور کانادا بمانید.

مرحله اول: پیدا کردن کار در حوضه ی استعدادیتان:

برای پیدا کردن کار میتوانید رزومه ی خود را به کافرماها در سایت های مختلف، شبکه های اجتماعی و شرکت ها بفرستید.

مرحله دوم:در صورت نیاز جاب آفر بگیرید:

این مرحله برای افرادی است که ویزای کاری را به روش جدید open work permit می گیرند تفاوت هایی با افرادی که ویزای کاری خود را به روش closed work permit میگیرند دارد.
• اگر انتخاب کنید که از روش Closed Work Permit استفاده کنید و جاب آفر شما نیاز به تاییدیه LMIA داشته باشد، در این صورت باید آفر لتر و تاییدیه LMIA را دریافت کنید تا بتوانید مدارک مورد نیاز برای درخواست ورک پرمیت را ضمیمه کنید.
• اما افرادی که برای روش جدید open work permit اقدام می‌کنند، نیازی به جاب آفر و تاییدیه LMIA ندارند.
(LMIA ارزیابی تاثیر بازار کار کانادا) ابزاری است که برای حمایت از حقوق کار برای شهروندان کانادا استفاده می‌شود. کارفرمای کانادایی برای ارائه آفر لتری با تاییدیه LMIA باید نشان دهد که شما بهترین گزینه برای فرصت شغلی ارائه شده هستید و هیچ شهروند کانادایی نمی‌تواند خدماتی که از دست‌تان برمی‌آید را فراهم کند.

مرحله سوم: فرستادن درخواست برای گرفتن work permit

اخرین مرحله ای که باید انجام دهید این است که بعداز جمع کردن مدارک خود در کانادا باید برای درخواست مجوز کار و تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار اقدام کنید که این کار را باید در سایت مهاجرت کانادا به صورت انلاین انجام دهید .
البته ارسال درخواست به سه روش زیر انجام می شود.

 • ارسال درخواست به روش آنلاین: افرادی که در خارج از کانادا اقدام بهه ویزای کاری می کنند باید از طریق سایت IRCC حساب کاربری خود را بسازند و درخواست ورک پرمیت خود را ثبت کند.
 • روش دوم ارسال درخواست ویزای کاری در کانادا از طریق فرم: در این روش باید اپلیکشین مربوطه را از سایت اداره مهاجرت کانادا دانلود کرده و اطلاعات لازمه را پر کرده و روش های آنرا انجام داده.
 • روش سوم فلگ پولینگ(flagpoling): در این روش، باید مدارک‌تان را به یکی از مرزهای مشترک کانادا و آمریکا ببرید و به پلیس CBSA تحویل بدهید. فضایی میان دو مرز وجود دارد که باید به آنجا وارد شده و خارج شوید؛ گویی از مرز کانادا خارج شده و دوباره وارد خاک کانادا شده‌اید. این حرکت که به آن فلگ پول (Flagpole) یا فلگ پولینگ می‌گویند، روشی است که بتوانید به سریع‌ترین شکل ممکن، وضعیت درخواست ورک پرمیت‌تان را پیش ببرید.

روش های تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری در کانادا

رایج ترین و صحیح ترین روش های تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری در کانادا را در پایین برای شما با توضیح هر کدام ذکر می کنیم.
برای انتخاب بهترین روش بهتر با موسسات مهاجرتی مشورت کنید تا بهترین روش را انتخاب کنید.

سرمایه گذاری:

در این روش شما با ویزای توریستی وارد خاک کانادا می شوید سپس می توانید کسب و کاری راه بیاندازید و یا کسب و کاری را بخرید و پس از آن درخواست تبدیل ویزای توریستی به کاری را به کانادا می فرستید. در صورت تایید می توانید بقیه مراحل و روند مهاجرت و دریافت ویزای خود را انجام دهید از مزایای این روش عدم نیازبه LMIA است.

گرفتن جاب آفر دارای LMIA:

برای دریافت دریافت این ویزا و تبدیل ویزای توریستی خود شما باید بتوانید در 6 ماه زمانی که فرصت دارید به مصاحبه کاری بروید و پس از موفقیت، کارفرما برای شما تایید LMIA (ارزیابی تاثیر بازار کار کاندا) بگیرد.
از معایب این روش میتوان به این اشاره کرد که امکان دارد که کانادا تصمیم بگیرد این فرصت را لغو کند و دیگر ادامه ندهد، در این صورت شما باید خاک کشور کانادا ترک کنید و از خارج درخواست ورک پرمیت بدهید.

اپن ورک میت:

اپن ورک میت در واقع مجوز کار کردن در خاک کانادا برای هر کسب وکار و کارفرمایی می باشد. این قانون که برای ایرانیان به تصویب رسیده به این گونه است که باید دارای ویزای توریستی و یا تحصیلی باشید و در خاک کشور کانادا قرار داشته باشد. در غیر این صورت نمیتوانید این درخواست را ثبت کنید.

ورک پرمیت با کمک همسر:

این روش به این گونه است که اگر همسر شما استادی پرمیت داشته باشد و درموسسه ای با شماره DLI درس بخواند می توانید برای این ویزا اقدام کنید.
روش دیگر برای دریافت این ویزا این گونه است که با اسپانسرشیپ همسر خود درخواست PR دهید.
روش دیگر این است که همسر شما ورک پرمیت کانادا را دارد و صاحب شغلی با ناک 1، 2، 3 است.
و روش آخر این گونه است که همسر شما درخواست PR داده و تایید اولیه را اخذ کرده است، در این صورت شما می توانید برای این ویزا اقدام کنید.

راههای مهاجرت به کانادا

چه کسانی میتوانند ویزای کار در کانادا را بگیرند؟

در سال 2023، تمام ایرانیان دارای پاسپورت ایرانی می‌توانند ویزای توریستی کانادا را به ویزای کار کانادا تبدیل کنند. اداره مهاجرت کانادا اولویت برخورداری از درخواست‌های ایرانیان برای این ویزا را در رکن اول قرار داده است. همچنین، دانشجویانی که در کانادا تحصیل می‌کنند، بعد از اتمام تحصیلات خود می‌توانند برای دریافت ویزای ورک پرمیت درخواست دهند.
به‌عبارت دیگر، این دانشجویان می‌توانند ویزای تحصیلی موقت خود را به ویزای موقت ورک پرمیت تبدیل کنند، که به‌یاد داشته باشید که ویزای کار هم یک نوع ویزای موقت است. بنابراین پس از پایان مدت زمان ویزا، فرد باید ویزا را تمدید یا از خاک کانادا خارج شود.
همچنین، افرادی که به صورت خانوادگی می‌خواهند به کانادا مهاجرت کنند، می‌توانند از این ویزا استفاده کنند، اما به‌خاطر اعتبار موقت ویزا، پس از پایان مهلت، همراه با خانواده باید کانادا را ترک کنند. فرد پس از دو ماه از دریافت ویزای کار برای همسر خود می‌تواند نیز درخواست ویزا بدهد، اما در ابتدا دریافت ویزای توریستی برای همسر ممکن است.
اطلاعات درباره دریافت ویزای توریستی، ویزای کار و یا ویزای تحصیلی برای تمام افراد خانواده نیز در دسترس است.

تبدیل کردن ویزای توریستی به ویزای تحصیلی در کانادا

برای اینکه ویزای توریستی را به ویزای تحصیلی در کانادا تبدیل کنید باید دارای سه ویژگی باشد که این دو ویژگی شامل موارد زیراست.
اولین ویژگی این باشد که فرد متقاضی باید دارای سن زیر 18 سال باشد و برای ادامه تحصیل در مقطع دبستان، راهنمایی، دبیرستان اقدام کرده باشد.
دومین ویژگی این است که فرد متقاضی باید موفق به پذیرش در یکی از مراکز آموزشی عالی در کانادا شود.
سومین ویژگی این است که بالای 18 سال باشید و از یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های معتبر کانادا پذیرش بی‌قیدوشرط دریافت کرده باشید.

برای تبدیل ویزای توریستی در داخل کشور کانادا به ویزای تحصیلی و کاری ابتدا باید شرایط خود رابسنجید و حتما با وکیل مخصوص مهاجرت مشورت کنید تا قبل از اقدام مطمئن شوید که می توانید این کار را انجام دهید یا خیر.
از زمان ورود به خاک کشور کانادا شما 6 ماه فرصت دارید تا ویرای خود را تبدیل کنید،اگر قصد تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی را دارید باید از قبل یکسری اقدامات اولیه را انجام دهید تا در این فرصت کم بتوانید بقیه مراحل رو طی کنید.

تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانالدا
تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی

مراحل تبدیل کردن ویزای توریستی به ویزای تحصیلی

برای اینکه ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کنید باید مراحل زیر را انجام دهید.

 •  گرفتن ویزای توریستی کانادا و سفر به این کشور.

 • انتخاب آموزشگاه زبان یا کالج مورد نظر در کانادا.

 • گذاراندن آزمون زبان و پیش نیاز دانشگاه.

 • گرفتن پذیرش از دانشگاه ها وکالج کوشر کانادا

 • درخواست تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی خود را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید.

شرایط تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی در کانادا

برای اینکه بتوانید ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کنید باید موارد زیر را در نظر داشته باشید که جزو شرایط این کار می باشد.

 •  داشتن تمکن مالی برای ادامه تحصیل در کانادا
 •  مدارک اثبات تمکن مالی برای تبدیل ویزای کانادا
 • داشتن مهارت زبان خارجه
 • داشتن هدفی مشخص برای ادامه تحصیل

در چه مواقعی تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی شکست میخورد؟

برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی می بایست حتما در دانشگاه و یا کالج با دوره طولانی مدت ثبت نام نمایید. خیلی از افراد این باور غلط را دارند که اگر در موسسه های آموزشی ثبت نام کنند می توانند ویزای تحصیلی بگیرند اما باید بگوییم این کار غلط است و در نهایت باعث ریجکتی درخواست شما می شود.

به مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها