بهترین شغل برای مهاجرت به آمریکا

میگریت لند

بهترین شغل برای مهاجرت به آمریکا باید شرایطی داشته باشد که از یک سو امکان کسب درآمد مناسب را فراهم کند و از سوی دیگر به مهاجران اجازه دهد تا به سرعت وارد بازار کار آمریکا شوند. یکی از شغل‌های مناسب برای مهاجران، حرفه‌های مهندسی و فناوری اطلاعات است.

 با توجه به رشد سریع صنعت فناوری در آمریکا، فرصت‌های شغلی در این حوزه بسیار فراوان است. مهاجران با تحصیلات و تجربیات مرتبط می‌توانند به راحتی در این صنعت وارد شوند و به موفقیت‌های چشمگیری دست یابند. همچنین، حرفه‌های پزشکی و بهداشت نیز از جمله شغل‌های مناسب برای مهاجرت به آمریکا محسوب می‌شوند. با توجه به نیاز روزافزون به اورژانس‌های پزشکی و خدمات بهداشتی در این کشور، فرصت‌های شغلی در این حوزه بسیار زیاد است.

 مهاجران با تخصص و تجربه در این زمینه می‌توانند به راحتی به بازار کار آمریکا وارد شوند و درآمد خوبی کسب کنند.

در نهایت، شغل مشاوره و خدمات حقوقی نیز از جمله حرفه‌هایی است که برای مهاجران مناسب می‌باشد. با توجه به پیچیدگی‌های مربوط به مهاجرت و اقامت در آمریکا، مهاجران نیاز به مشاوره حقوقی و خدمات مرتبط دارند. بنابراین، ایجاد یک کسب و کار مشاوره حقوقی یا ارائه خدمات مرتبط با مهاجرت می‌تواند یک فرصت شغلی مناسب برای مهاجران باشد.

مشاغل مورد نیاز آمریکا برای مهاجرت

آمریکا یکی از کشورهایی است که برای مهاجرت از طریق کار، روش های مختلفی را در نظر گرفته است. برخی از این روش ها شامل ویزای کار موقت (H-1B)، ویزای کار دائم (EB)، ویزای کار خاص (O)، ویزای کار سرمایه گذاری (E) و ویزای کار مهارت های خاص (TN) هستند.برای اخذ هر یک از این ویزاها، شما باید شرایط خاصی را داشته باشید و از طرف یک کارفرمای آمریکایی پشتیبانی شوید.
با توجه به نیازهای بازار کار آمریکا، برخی از مشاغل بیشتر از دیگران مورد تقاضا و استخدام هستند. برخی از بهترین شغل برای مهاجرت به آمریکا عبارتند از:

توسعه دهنده نرم افزار:

این شغل یکی از پردرآمدترین و پرطرفدارترین مشاغل در آمریکا است که در سال ۲۰۲۳، متوسط حقوق آن ۱۲۰ هزار دلار در سال بوده و نرخ بیکاری آن ۱.۲ درصد بوده است. برای این شغل، شما باید مهارت های برنامه نویسی، طراحی، تحلیل و تست را داشته باشید و با زبان ها و فناوری های مختلف نرم افزاری آشنا باشید

پزشکی:

این شغل یکی از محترم ترین و مورد احترام ترین مشاغل در آمریکا است که در سال ۲۰۲۳، متوسط حقوق آن ۲۰۸ هزار دلار در سال بوده و نرخ بیکاری آن ۰.۵ درصد بوده است. برای این شغل، شما باید دارای مدرک تحصیلی پزشکی و گواهینامه مجاز برای انجام عمل های پزشکی باشید و با شرایط و قوانین بهداشتی و درمانی آمریکا آشنا باشید.

پرستاری:

این شغل یکی از مهمترین و مورد نیازترین مشاغل در آمریکا است که در سال ۲۰۲۳، متوسط حقوق آن ۷۳ هزار دلار در سال بوده و نرخ بیکاری آن ۱.۱ درصد بوده است. برای این شغل، شما باید دارای مدرک تحصیلی پرستاری و گواهینامه مجاز برای انجام خدمات پرستاری باشید و با مسئولیت ها و وظایف پرستاری آشنا باشید.

مدیریت خدمات درمانی و بهداشتی:

این شغل یکی از پیشرفته ترین و پررشدترین مشاغل در آمریکا است که در سال ۲۰۲۳، متوسط حقوق آن ۱۰۰ هزار دلار در سال بوده و نرخ بیکاری آن ۱.۶ درصد بوده است.  برای این شغل، شما باید دارای مدرک تحصیلی مرتبط با مدیریت یا بهداشت باشید و با مهارت های برنامه ریزی، ارتباطات، تحلیل و رهبری مجهز باشید

دستیار پزشک:

این شغل یکی از جذابترین و مورد علاقه ترین مشاغل در آمریکا است که در سال ۲۰۲۳، متوسط حقوق آن ۱۰۸ هزار دلار در سال بوده و نرخ بیکاری آن ۰.۷ درصد بوده است. برای این شغل، شما باید دارای مدرک تحصیلی دستیار پزشکی و گواهینامه مجاز برای انجام فعالیت های دستیار پزشکی باشید و با مهارت های تشخیص، درمان، مشاوره و همکاری با پزشکان آشنا باشید.

اینها فقط برخی از مشاغل مورد نیاز آمریکا برای مهاجرت هستند و ممکن است بر اساس شرایط بازار کار و نیازهای جامعه تغییر کنند.

دریافت ویزا برای کار در مشاغل مورد نیاز آمریکا

برای کار در مشاغل مورد نیاز آمریکا، شما باید یکی از انواع ویزای کاری آمریکا را درخواست کنید. این ویزاها بر اساس نوع شغل، مدت زمان اقامت، مهارت ها و توانایی های شما تفاوت دارند. برخی از این ویزاها عبارتند از:

ویزای کار موقت (H-1B):

 این ویزا برای کار در شغل هایی که نیاز به سطح بالای تحصیلات و تخصص دارند، مانند مهندسی، پزشکی، حسابداری و غیره، اعطا می شود. برای این ویزا، شما باید از طرف یک کارفرمای آمریکایی پشتیبانی شوید و مدارک مربوط به تحصیلات، سوابق کاری، مهارت ها و توانایی های خود را ارائه کنید.

ویزای کار دائم (EB):

 این ویزا برای کار در شغل هایی که نیاز به سطح بالای تحصیلات، تخصص، استعداد یا سرمایه گذاری دارند، مانند پروفسور، مدیر، هنرمند، سرمایه گذار و غیره، اعطا می شود.  این ویزا برای مدت نامحدود است و به شما امکان دریافت گرین کارت و تابعیت آمریکا را می دهد.

ویزای کار خاص (O): 

این ویزا برای کار در شغل هایی که نیاز به سطح بالای تحصیلات، تخصص، استعداد یا شهرت دارند، مانند علم، هنر، ورزش، آموزش و غیره، اعطا می شود. برای مدت ۳ سال قابل تمدید تا مدتی که شما نیاز دارید است.

ویزای کار سرمایه گذاری (E):

این ویزا برای کار در شغل هایی که نیاز به سطح بالای سرمایه گذاری دارند، مانند تجارت، صنعت، خدمات و غیره، اعطا می شود. این ویزا برای مدت ۲ سال قابل تمدید تا مدتی که شما سرمایه گذاری خود را ادامه دهید است. برای این ویزا، شما باید از طرف خودتان پشتیبانی شوید و مدارک مربوط به سرمایه گذاری، تجارت، صنعت، خدمات و غیره را ارائه کنید.

ویزای کار مهارت های خاص (TN): 

این ویزا برای کار در شغل هایی که نیاز به سطح بالای تحصیلات و تخصص دارند، مانند: مهندسی، حسابداری، پزشکی و غیره، اعطا می شود. همچنین برای مدت ۳ سال قابل تمدید تا مدتی که شما نیاز دارید است. ویزای TN فقط برای شهروندان کشورهای عضو توافق آزاد تجاری آمریکا، کانادا و مکزیک قابل درخواست است.

بهترین شغل برای مهاجرت به آمریکا

مشاغل مورد نیاز آمریکا برای مهاجرت

بهترین شغل برای مهاجرت به آمریکا بستگی به مهارت ها، تحصیلات، تجربه و علاقه شما دارد. اما بر اساس گزارش های مختلف، برخی از مشاغلی که بیشترین تقاضا و درآمد را در آمریکا دارند عبارتند از:

متخصص آمار و داده:

این شغل به جمع آوری، تجزیه و تحلیل داده ها برای حل مسائل کسب و کار، علمی و صنعتی می پردازد. متوسط حقوق سالانه این شغل 98 هزار دلار است. برای این شغل معمولا نیاز به مدرک لیسانس یا فوق لیسانس در رشته های مرتبط با ریاضی، آمار، کامپیوتر یا مهندسی است.

تحلیلگر امنیت اطلاعات:

این شغل به محافظت از سیستم ها، شبکه ها و برنامه های کامپیوتری در برابر حملات سایبری می پردازد. متوسط حقوق سالانه این شغل 102 هزار دلار است. برای این شغل معمولا نیاز به مدرک لیسانس در رشته های مرتبط با کامپیوتر یا مهندسی است.

فیزیوتراپی:

این شغل به درمان و توانبخشی بیمارانی که به دلیل آسیب، بیماری یا سن مشکلات حرکتی دارند می پردازد. متوسط حقوق سالانه این شغل 95 هزار دلار است. برای این شغل نیاز به مدرک دکترای فیزیوتراپی و گواهینامه مجاز است.

مدیریت خدمات درمانی و بهداشتی:

این شغل به برنامه ریزی، هماهنگی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی می پردازد. متوسط حقوق سالانه این شغل 101 هزار دلار است. برای این شغل معمولا نیاز به مدرک لیسانس در رشته های مرتبط با بهداشت، مدیریت یا اداره کسب و کار است.

اینها فقط برخی از مشاغل مورد نیاز آمریکا برای مهاجرت هستند و ممکن است بر اساس شرایط بازار کار و نیازهای جامعه تغییر کنند.

شرایط کار در مشاغل مورد نیاز آمریکا

شرایط کار در مشاغل مورد نیاز آمریکا بستگی به نوع ویزای کاری که شما درخواست میکنید دارد
برخی از مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری در آمریکا عبارتند از:

گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار

عکس پاسپورتی جدید

پیشنهاد کاری یا معرفی نامه کاری از کارفرمای آمریکایی

مدارک تحصیلی و سوابق کاری مرتبط با شغل مورد نظر

مدرک های زبان انگلیسی اگر لازم باشد

فرم تکمیل شده درخواست ویزای کاری (فرم I-۱۲۹)

گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

رزومه کاری یا CV

هزینه درخواست ویزای کاری

این مدارک ممکن است بسته به نوع ویزای کاری که درخواست میکنید متفاوت باشند

مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آمریکا

به گزارش اداره آمار کار ایالات متحده، مشاغلی که فقط به مدرک کاردانی یا دیپلم دبیرستان نیاز دارند، سالانه به طور متوسط 55000 دلار دستمزد دریافت میکنند
برخی از این مشاغل عبارتند از:

  1.  اپراتور رآکتور انرژی هسته ای
  2. مدیر حمل و نقل
  3. سوپروایزر پلیس
  4. توزیع کننده برق
  5. خلبان تجاری
  6. نصاب و تعمیرکار آسانسور
  7. رادیو تراپیست
به مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها