ثبت نام لاتاری آمریکا و مزایای برنده شدن درلاتاری

میگریت لند

ثبت نام در لاتاری امریکا یکی از فرصت‌های بزرگ برای افرادی است که تمایل دارند در ایالات متحده آمریکا زندگی کنند. این برنامه به افرادی که از کشورهای مختلف جهان می‌آیند، امکان مهاجرت به آمریکا را می‌دهد. اما برای شرکت در این برنامه، افراد باید مراحلی را طی کنند و الزامات خاصی را داشته باشند. برای شرکت در لاتاری امریکا، افراد باید حداقل دارای مدرک تحصیلی دبیرستانی یا معادل آن باشند. همچنین، آن‌ها باید دارای دو سال تجربه کاری در یک حرفه مشخص یا دارای مدرک معتبر از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی باشند. همچنین، افراد باید دارای پاسپورت معتبر باشند.
مهم‌ترین بخش از فرایند ثبت نام در لاتاری امریکا، تکمیل فرم ثبت نام است. این فرم شامل اطلاعات شخصی، اطلاعات تحصیلی و تجربه کاری و همچنین اطلاعات پاسپورتی است. بعد از تکمیل این فرم، افراد باید یک عکس رنگی از خود و همچنین اطلاعات پاسپورتی خود را بارگذاری کنند. پس از ثبت نام، افراد باید منتظر نتایج قرعه‌کشی باشند. در صورت برنده شدن در قرعه‌کشی، افراد باید مراحل بعدی را طی کنند که شامل اخذ ویزا و مصاحبه در سفارت آمریکا است. این مراحل نیازمند زمان و تلاش بیشتری هستند.

لاتاری امریکا چیست؟

لاتاری آمریکا یک برنامه مهاجرتی است که هر سال به تعداد محدودی از افراد از کشورهای مختلف اجازه می دهد که ویزای اقامت دائم آمریکا (گرین کارت) را دریافت کنند. این روش ساده ترین و ارزان ترین روش برای مهاجرت به آمریکا است. ثبت نام در لاتاری امریکا فقط از طریق سایت رسمی اداره مهاجرت آمریکا امکان پذیر است و هیچ هزینه ای ندارد. زمان ثبت نام لاتاری معمولا در ماه های اکتبر و نوامبر هر سال اعلام می شود و مدت آن حدود یک ماه است. نتایج لاتاری در ماه می سال بعد از ثبت نام از طریق سایت رسمی آمریکا قابل بررسی است.

مزایای برنده شدن لاتاری آمریکا

برنده شدن در لاتاری آمریکا مزایای بسیاری دارد که می توان به آنها اشاره کرد:

امکان سکونت و کار در کشور آمریکا با گرین کارت

تحصیل در دانشگاه های معتبر و دسترسی به بورسیه های تحصیلی

گرفتن شهروندی آمریکا پس از پنج سال سکونت مستمر

سفر بدون ویزا به بیش از 180 کشور دنیا با پاسپورت آمریکایی

برخورداری از بیمه و خدمات بهداشتی و درمانی

درخواست ویزای خانوادگی برای بستگان درجه اول

هزینه ثبت نام لاتاری آمریکا

به طور کلی، ثبت نام در لاتاری آمریکا رایگان است و هیچ هزینه ای از شما بابت آن دریافت نمی شود. اما برای انجام این فرآیند، شما نیاز به یک عکس استاندارد و یک پاسپورت معتبر دارید که هزینه های مربوط به آنها را باید پرداخت کنید. همچنین اگر از خدمات شرکت ها و موسسات مهاجرتی برای ثبت نام در لاتاری استفاده کنید، باید هزینه ای را به آنها پرداخت کنید که متفاوت است

چه کشورهایی می توانند در لاتاری آمریکا شرکت کنند؟

به طور کلی، اتباع کشورهایی که آمار مهاجرت کمتر از 50 هزار نفر به امریکا دارند، می توانند در لاتاری آمریکا شرکت کنند. این شامل اکثر کشورهای جهان می شود، به جز برخی کشورهایی که تعداد زیادی از مهاجران خود را به امریکا فرستاده اند. برای مثال، کشورهایی مانند بنگلادش، چین، برزیل، کانادا، هند، نیجریه، پاکستان و ویتنام از شرکت در لاتاری محروم هستند.  اما کشورهایی مانند ایران، عراق، افغانستان، کوبا، اتیوپی، مصر، ونزوئلا و پرو میتوانند در لاتاری شرکت کنند.

شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا

شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا ۲۰۲۵ عبارتند از:

مدرک حداقل دیپلم یا سابقه دو سال کار در یک شغل مورد نیاز داشته باشید

متولد یکی از کشورهای مجاز برای شرکت در لاتاری باشید.

پاسپورت معتبر داشته باشید.

عکس استاندارد خود و خانواده خود (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال مجرد) را ارائه دهید.

مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری آمریکا

برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، تنها مدرک مورد نیاز یک عکس استاندارد است که باید با شرایط خاصی مطابقت داشته باشد
اگر متقاضی متاهل یا دارای فرزند زیر 21 سال باشد، باید عکس همسر و فرزندان خود را نیز ارائه دهد
همچنین، متقاضی باید اطلاعات شناسنامه ای خود را در فرم ثبت نام لاتاری وارد کند. این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت، کشور تولد، کشور محل سکونت، آدرس محل سکونت، شماره تماس، ایمیل، آخرین مدرک تحصیلی، اطلاعات مربوط به همسر و فرزندان (در صورت وجود) است

به علاوه فرد باید اطلاعات خواسته شده را درست و دقیق تکمیل کند اگر هریک از این اطلاعات اشتباه تکمیل شود چنانچه فرد در لاتاری هم برنده شود این امتیاز باطل میشود وبه فرد شرکت کننده تعلق نمیگیرد.
در گذشته فقط اطلاعات عکس و هویتی فرد برای ثبت نام در لاتاری کافی بود اما به نظر میرسد برای ثبت نام جدید، فرد باید پاسپورت هم داشته باشد و اگر شخص نتواند تا زمان ثبت نام پاسپورت خود را آماده کند مجاز به شرکت در لاتاری آمریکا نمی شود.

شرایط عکس لاتاری آمریکا

همه ی افرادی که در لاتاری آمریکا ثبت میکنند باید عکس داشته باشند حتی کودکان .برای عکس بانوان شرایطی درباره حجاب در نظر گرفته نشده است یا در مورد نوزادان شرایط سختی در نظر گرفته نمی شود چون عکاسی از کودکان کار دشواری است ولی اگر فرزند شما حتی یک روزه هم باشد باید از او عکاسی کرد. به طور کلی شرایط عکس لاتاری آمریکا به شرح زیر است:

باید رنگی و با زمینه سفید باشد.

جدید و حداکثر ۶ ماه قبل گرفته شده باشد.

 چهره فرد را به طور کامل و مستقیم نشان دهد.

ابعاد ۵ در ۵ سانتی متر و کیفیت ۶۰۰ در ۶۰۰ پیکسل داشته باشد.

نباید سایه، نور شدید، افکت، فیلتر، قاب یا هرگونه تغییر دیگری داشته باشد.

از عکس قدیمی، کپی شده، چاپ شده یا اسکن شده نباشد.

 تصویر و عکس پاسپورت، کارت شناسایی، گواهینامه یا هرگونه مدرک دیگری نباشد.

 نباید عکس گروهی، عکس با حیوانات، عکس با لباس نامناسب یا عکس با اکسسوری زیادی باشد.

 عکس نباید با لبخند که دندان ها مشخص هستند گرفته شود

همراه عینک نباشد برای گرفتن عکس حتما عینک خود را بردارید.

زمان ثبت نام لاتاری آمریکا

لاتاری آمریکا یا DV Lottery یک برنامه مهاجرتی است که هر ساله اداره مهاجرت آمریکا به صورت قرعه کشی ۵۰ هزار ویزای اقامت دائم یا گرین کارت به افراد از کشورهای مختلف اعطا میکند. برای شرکت در این برنامه، شما باید در زمان ثبت نام لاتاری آمریکا، فرم آنلاین را در سایت رسمی ثبت نام لاتاری تکمیل کنید و عکس خود را بارگذاری کنید. ثبت نام در لاتاری آمریکا رایگان است و هیچ هزینه ای ندارد. ثبت نام لاتاری شرایطی دارد که فرد شرکت کننده باید همه ی شرایط را دارا باشد یکی از این شرایط این است که امریکا به کشورهایی که تحریم هستند اجازه شرکت در لاتاری را نمیدهد بنابراین قبل از ثبت نام در لاتاری از وضعیت کشور خود اطمینان حاصل کنید

زمان ثبت نام لاتاری آمریکا ۲۰۲۵ (۱۴۰۲) از ۴ اکتبر ۲۰۲۳ (۱۲ مهر ۱۴۰۲) تا ۷ نوامبر ۲۰۲۳ (۱۶ آبان ۱۴۰۲) در نظر گرفته شده است. شما میتوانید در این بازه زمانی به سایت dvprogram.state.gov مراجعه کنید و فرم ثبت نام را پر کنید. پس از ثبت نام، شما یک کد تاییدیه دریافت خواهید کرد که باید آن را برای بررسی نتایج لاتاری نگه دارید. نتایج لاتاری آمریکا ۲۰۲۵ (۱۴۰۲) در ۴ می ۲۰۲۴ (۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳) اعلام خواهند شد. تاریخ ثبت نام جدید لاتاری بعد از اعلام نتایج مشخص می شود.

ثبت نام لاتاری آمریکا

زمان اعلام نتایج ثبت نام لاتاری آمریکا

نتایج ثبت نام لاتاری آمریکا ۲۰۲۵ در تاریخ ۷ می ۲۰۲۳ (۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲) از طریق سایت رسمی اداره مهاجرت آمریکا اعلام خواهند شد.

 شما میتوانید با وارد کردن کد پیگیری، نام خانوادگی و سال تولد خود از وضعیت برنده شدن یا عدم برنده شدن خود مطلع شوید. اگر شما برنده شوید، باید مراحل مصاحبه و پزشکی را طی کنید تا ویزای خود را دریافت کنید.

مراحل بعد از برنده شدن در ثبت نام لاتاری آمریکا

برنده شدن در لاتاری آمریکا مزایای بسیاری دارد که می توان به آنها اشاره کرد:

دریافت شماره پرونده یا CASE NUMBER از سایت رسمی اداره مهاجرت آمریکا

 تکمیل فرم DS-260 و ارسال آن به مرکز ملی ویزا (NVC) برای تعیین وقت مصاحبه سفارت

ارائه مدارک لازم برای صدور ویزا، مانند گذرنامه، عکس، تأییدیه تکمیل فرم DS-260، گواهی تحصیلی، گواهی سابقه جنایی، گواهی تمکن مالی و غیره

انجام آزمایش پزشکی توسط یک پزشک مورد تأیید اداره مهاجرت آمریکا

حضور در مصاحبه سفارت و پاسخ به سوالات افسر مهاجرت

دریافت ویزای لاتاری و ورود به آمریکا قبل از انقضای آن

این مراحل ممکن است بسته به شرایط هر فرد متفاوت باشند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به [وبسایت رسمی اداره مهاجرت آمریکا] مراجعه کنید یا از خدمات مشاوره مهاجرتی استفاده کنید.

ثبت نام لاتاری افراد مجرد تک شانسه

ثبت نام لاتاری افراد مجرد تک شانسه به این معنی است که افراد مجرد بالای 18 سال میتوانند به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام کنند و شانس خود را برای گرفتن گرین کارت آمریکا امتحان کنند. این افراد باید دارای مدرک تحصیلی حداقل دیپلم یا دو سال سابقه کار معتبر باشند. همچنین باید عکس استاندارد خود را در فرم ثبت نام لاتاری آپلود کنند. شانس برنده شدن این اشخاص در لاتاری فقط یک بار است .همچنین فرد مطلقه هم مجرد حساب میشود و شانس فرد مجرد را دارد. یا کسی که همسرش فوت کرده هم مجرد به حساب می آید.

ثبت نام لاتاری آمریکا برای متاهلین دو شانسه

ثبت نام لاتاری دو شانسه یعنی اینکه افراد متاهل میتوانند دو بار در لاتاری ثبت نام کنند و دو شانس در بنده شدن لاتاری داشته باشند. یک بار با پاسپورت خودشان به عنوان متقاضی اصلی و یک بار با پاسپورت همسرشان به عنوان متقاضی اصلی. در این صورت، اگر یکی از آنها برنده شود، همسر و فرزندان زیر 21 سال هم میتوانند گرین کارت آمریکا دریافت کنند. این روش باعث میشود شانس برنده شدن در لاتاری دو برابر شود. دو شانسه بودن فقط برای افراد متاهل امکان پذیر است و هر فرد فقط یک بار میتواند در لاتاری ثبت نام کند. در این ثبت نام هم خانم و هم اقا باید شراط ثبت نام در لاتاری را داشته باشند اگر هریک از زوجین شرایط ثبت نام را نداشته باشد فقط به صورت تک شانسه میتوانند در لاتاری شرکت کنند.

ثبت نام لاتاری سه شانسه چیست

ثبت نام لاتاری سه شانسه یعنی اینکه افراد زیر ۲۱ سال مجرد که مدرک دیپلم دارند و پدر و مادرشان نیز مدرک حداقل دیپلم را دارا باشند میتوانند یک بار خودشان به طور مستقل ثبت نام نمایند. در بار دوم زیر مجموعه پدر و در شانس سوم زیر مجموعه مادر ثبت نام نمایند. این وضعیت سه شانسه نامیده میشود. البته اگر خودشان مستقل برنده شوند نمی توانند پدر و مادر را به عنوان زیر مجموعه همراه خود ببرند.سه شانسه بودن یعنی هر سه نفر دارای شرایط ثبت نام لاتاری باشند.

سوالات متداول

هر ساله تعداد 50,000 نفر از برندگان لاتاری امریکا انتخاب می‌شوند.

تنها مدرک لازم برای شرکت در لاتاری امریکا کپی اسکن شده پاسپورت معتبر است.

شرکت در لاتاری آمریکا رایگان است و هیچ هزینه‌ای برای ثبت نام در آن دریافت نمی‌شود.

نتایج لاتاری آمریکا معمولاً در ماه اردیبهشت اعلام می‌شود.

هر کسی که بیش از 18 سال دارد و از کشورهای شرکت‌کننده معتبر است می‌تواند در لاتاری امریکا شرکت کند.

کشورهایی مانند برزیل، کانادا، چین، هند، مکزیک و نیجریه از شرکت در لاتاری امریکا محروم هستند.

احتمال برنده شدن در لاتاری امریکا بسیار کم است و تنها چند درصد از شرکت‌کنندگان موفق به برنده شدن می‌شوند.

بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا باید اقدامات مربوط به اخذ ویزای مهاجرتی و مصاحبه با کنسولگری آمریکا را انجام دهید.

به مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها